Skip to content

By Grete Õigemeel

Bakuchiol on tugevatoimeline, taimne ning looduslik alternatiiv suurepärasele vananemisvastasele koostisosale retinoolile. Bakuchiol sobib ideaalselt neile, kelle jaoks on A-vitamiin ehk retinool nahale liiga ärritav.

See töötab samal viisil kui retinool, toetades aknele kalduvat ning vananevat nahka. Kuid loomulikult ilma negatiivsete kõrvalmõjudeta (kuiv ja ketendav nahk, ärritus ning naha suurenenud tundlikkus päikesele), mida võib retinool tekitada.

Kui Su nahahooldus vajaks midagi õrnemat kui retinool, siis BYBI Bakuchiol Booster on selle jaoks ideaalne alternatiiv. See annab võimaluse lisada sarnased vananemisvastase toimega koostisosad Sinu nahahooldusrutiini, kuid ebameeldivate kõrvalmõjudeta.

Miks on Bakuchiol looduslik alternatiiv retinoolile?

Vaatamata sellele, et bakuchioli struktuur erineb retinooli omast, on bakuchiolil samad naharakke uunendavad omadused ning võimekus reguleerida kollageeni I, III ja IV tüübi tootmist. Kollageen on oluline komponent naha vananemise ennetamisel ning piisav kollageenitase aitab hoida naha elastse, sileda ja tervena ning tagab naharakkude pideva uuenemise.

Kollageeni ülesreguleerimine aitab hoida naha elastse ja siledana ning suurendab naha võimekust võidelda kortsudega. Kõik selleks, et ennetada naha enneaegset vananemist.

Bakuchiol on retinoolist palju stabiilsem koostisosa. Seetõttu on sellel pikema perioodi jooksul palju efektiivsem toime. Retinool võib olla väga ebastabiilne ning valguse ja hapnikuga kokkupuutes võib retinooli toime muutuda nõrgemaks. Seetõttu väheneb retinooli efektiivsus kiiremini kui bakuchioli oma. Bakuchiol ei ole nii tundlik hapnikule ja valgusele, mistõttu suudab bakuchiol säilitada sama efektiivsuse vähemalt 6 kuud.

Kas mulle võiks see sobida?

Bakuchiol sobib põhimõtteliselt igale nahatüübile, ka tundlikele nahatüüpidele.

NB! Bakuchiol ei suurenda naha tundlikkust UV-kiirgusele.

Allikas

https://bybi.com/blogs/journal/bakuchiol-natural-vegan-alternative-to-retinol-2

Viimased postitused