Skip to content

By Grete Õigemeel

 

 

Gallinée on Prantsusmaalt pärit kosmeetikabränd, mis keskendub mikroorganismide ökosüsteemile ja headele bakteritele meie kehas. Meie e-poe valikust leiad juba varasemalt Gallinée tooteid juustele ja peanahale, intiimpiirkonnale, näole ja kehale ning nüüd on lisandunud ka prebiootikumidega suuhoolduse sari, millest leiad sa hambapasta ja imemistabletid.

Inimeste suus elab kokku rohkem kui 700 erinevat head bakterit, see on mikroorganismide vohamise arvu poolest meie kehas teisel kohal, esimesel on seedesüsteem. Kõik meie kehas elavad bakterid on tavaliselt suurepärases harmoonias ning suus elavate bakterite ülesanne on kaitsta meie hambaid, igemeid ja suu sisemust. Mõnikord võtavad aga ka seal “valitsemise” üle halvad bakterid ning tekitavad meile igemeprobleeme, halba hingeõhku, hambaauke ja kaariest.

Selleks, et seda kõike ei juhtuks saame me ise väga palju ära teha:

1. Harja oma hambaid kaks korda päevas
Mehaaniline harjamine on parim viis halbade bakterite suust eemaldamiseks. Me kuuleme seda nõuannet tihti ja õpetame ka oma lastele õigeid võtteid, aga peame üle mõtlema, kas me ise päriselt ka peseme oma hambaid iga päev kaks korda.

2. Puhasta ka oma keelt ja igemeid
Bakterid meie suus ei ela ainult hammastel, selleks, et kõigile pahalastele säru teha on vaja üle tõmmata ka keel, igemed ja põskede siseküljed.

3. Toitu tervislikult
Suhkur on suu mikrokeskkonna suurim vaenlane, see toidab baktereid, mis tekitavad happelist keskkonda ning happeline keskkond suus tekitab omakorda kaariest, hambaauke ning igemeprobleeme. Heade bakterite toitmiseks peame me sööma igapäevaselt rohelisi lehti, kiudaineid ja kaunvilju. Oluline on ka oma toitu korralikult närida!

4. Proovi ksülitooli
Ksülitool (xylitol) on looduslik magusaine, mis mõjutab hambaauke põhjustavate mikroobide elutegevust. See pidurdab nende paljunemist ning hävitab neid andes ruumi headele bakteritele, et vohada. Ksülitooli puhul on oluline ka, et kokkupuute aeg suuga oleks võimalikult pikk, sest see aitab süljel erituda ning nii omakorda veel hambaid puhastada ja kaitsta.

Ksülitooliga Gallinée imemistabletid on suurepäraseks vahendiks, et oma suu ja hammaste eest päeva jooksul hoolitseda. Need tabletikesed tekitavad kohese värskustunde ning aitavad meie suus elavatel headel bakteritel elus püsida ning ka päeva jooksul tekkivate happeid tootvate bakteritega koheselt võidelda.

5. Ole õrn
Suu ja igemed on õrnad, ning nende eest peab ka vastavalt hoolitsema. Ära kasuta liiga tugevaid pastasid ega suuvett, need hävitavad lisaks halbadele bakteritele ka sinu suus olevad loomulikud ja head bakterid, kes sinu suu sisemust kaitsevad. Tulemuseks võivad olla hellad hambad ja igemed, halb hingeõhk ning põletik. Ainult 1% suus tekkivatest bakteritest on halvad ja tekitavad meile probleeme.

Gallinée hambakattu ja baktereid neutraliseeriv prebiootikumidega hambapasta on sinu suuga õrn, ning sobib kasutamiseks ka väga tundlike hammastega täiskasvanutele ning lastele alates seitsmendast eluaastast. See hambapasta toetab suu loomulikku mikrokeskkonda ning aitab meie suus elavaid häid baktereid võitluses halbadega. Gallinée hambapasta on värske, mahe ning mündi ja raudürdi maitseline.

Töötame käsikäes oma kehas olevate bakteritega, toidame häid ja aitame neil võidelda halbadega. Meie kehad on nagu väikesed hästi toimiva planeedid, mis tulevad endaga ise suurepäraselt toime ja on terved, peame neid lihtsalt natuke väljastpoolt abistama!

Kasutatud allikad:

https://www.gallinee.com/5-ways-to-care-for-your-oral-microbiome/

https://www.gallinee.com/what-is-the-mouth-microbiome/

https://suukool.ee/et/laps-ja-vanem/xylitol

Viimased postitused