Liigu sisu juurde

By Maris Niinemets

 

Halloween ehk kõigi pühakute päev on jõudsalt Eesti kultuuriruumi tunginud ja siin kanda kinnitanud. Poed on juba paar nädalat enne kauaoodatud püha täis temaatilisi maiustusi, kõrvitsaid ja dekoratsioone.

Juba ainuüksi kõrvitsate kasutamisest dekoratsioonidks tekitab maailma palju jäätmeid ning raiskab toitu, kui ka kõik vidinad, kostüümid ja vimplid kokku lugeda, on Halloween väga jäätmete rohke püha.

Aga saab ka teisiti. Uuristatud kõrvitsa sisust saab maitsva piruka või supi, ning röstitud seemned sobivad mõnusaks snäkiks peolauale. Või kui sa ise suur kokkaja ei ole, siis ainult joonista kõrvitsale nägu pähe ja otsi hiljem mõni kokkamishuviline sõber, kes kõrvitsast viimast võtta tahab ja oskab.

Ka kostüümide osas saab olla väga loominguline. Kasuta juba kodus olemasolevat. Vanu riideid, ehteid, üheks hirmsaks näomaalinguks pole ka palju vaja – piisab huulepulgast ja silmapliiatsist.

Meie anname sulle mõned ideed, kuidas oma kodused pakendijäätmed ehk juba tekkinud prügi Halloweeni kaunistusteks muuta või lihtsalt midagi juurde ostmata oma kodu dekoreerida! 

 

  • Pakenditest kollid – vaja läheb erinevad pakendid, sobib kõik. Värvi pakend ja kujunda talle nägu. Fotol kasutatud Naif tuubi ja BYBI ning Labarotories de Biarritz pappkarpe.

 

  • Purgikestest laternad – vaja läheb klaaspurke (meie valikust näiteks Salt of the Earth deodorandi klaaspurgikesed), värve laterna kaunistamiseks. Traati, kui soovid teha ka käepideme, aga saab ka ilma. Teeküünlaid või pulberküünalt.

 

 

  • Vanapaberist, papist vimplid – kasutuse saavad ajakirjad, reklaamid, lapse kritseldused, papist kosmeetika pakendid. Lõika sobiv kuju, kaunista kleepsude või joonistustega, teibi nöör külge ja riputa üles. Sobivad ka sünnipäevadeks ja muudeks pidudeks. 

 

 

  • Kummitus – vaja läheb kastaneid või pudelikorke, salvrätikuid, niiti, kääre, markereid. Haruta salvrätik kihtidena lahti pane kihid üksteise peale tagasi, kastan keskele ja seo niidiga kummituse pea. Joonista silmad pähe. Sobib ka pidulistele meeneks koju kaasa!

 

 

  • Kummituseks sobivad ka BYBI seerumite purgikesed – lihtsalt pane pudelikesele salvrätik “selga” ja joonista või kleebi silmad pähe. Lauakaunistusteks ideaalsed.

 

 

  • Karpidest või WC-paberi rullidest ämblikud – vaja: rullid või karbid, värviline (must), paber ja liim-käärid. Värvi või kleebi paberiga karp või rull mustaks, lõika paberist ämbliku jalad, kleebi külge. Joonista või kleebi ämblikule silmad. Sama tehikaga saab teha ka nahkhiiri.

 

 

Kutsume sind üles sel aastal mitte midagi Halloweeni pidustusteks juurde ostma ja hoopis ära kasutama kõike, mis juba kodus olemas on. 

Loodame, et jõuad jahedatel sügisõhtutel aja maha võtta ja perega koos meisterdada!

Mõistlikku Halloweenii!

 

 

Viimased postitused