Hea pealehakkamine on pool võitu. On mugav, kui mähet vahetades on kõik käeulatuses. Kas sul on kõik õiged tooted kodus olemas? Anname sulle soovitusi, mida tuleks meeles pidada. Neid soovitusi järgides on mähe kiiresti vahetatud ja beebi hoolitsetud.
Mida sul vaja läheb?
Alustame mähkmekotist. Hea mähkmekoti leidmine on juba omaette väljakutse. Jälgida tuleb koti suurust, jaotust, materjali ja kaalu. Peale selle oleks hea kontrollida, kas kotil on hea lukk ja kas rihma pikkust saab reguleerida. Ja siis loomulikult mähkmekoti sisu.
Siin on väikene nimekiri, mis võiks mähkekotis leiduda:
- mähkmed
- mähkimislina
- kilekotid mähkmetele
- beebikreem/mähkmekreem
- niisked salvrätid beebile
- veekindlad mähkmed
- beebiriiete komplekt
- põlled
- lutt
- mänguasjad, närimislelud
Peamine: head mähkmed!
Peamine on see, et kotis oleks piisavalt mähkmeid. Muidu tuleb varsti koju tagasi minna. Kas teadsid, et vastsündinul kulub umbes seitse puhast mähet päevas? Suuremaks kasvades hakkab muidugi kuluma vähem mähkmeid, aga täielikult ilma mähkmeteta saab laps hakkama alles kolme- või nelja-aastaselt. Kas sa soovid leida säästlikku alternatiivi ühekordsetele mähkmetele? Õnneks leiab paljudest meie armsatest Eesti poodidest väga palju erineva disaini ja värvilahendusega korduvkasutatavaid mähkmeid, mis näevad beebide jalas väga armsad välja.
Hea ja kvaliteetne mähe on väga oluline! Näiteks tuleb alati kontrollida, mida mähe sisaldab. Paljudes mähkmetes on kahjulikke aineid, näiteks plast, kloor ja pleegitusaine. Jälgida tuleb, et mähkmed kinnituksid korralikult ja et kleepribad oleksid paindlikud.
Mitmeotstarbelised mähkimislinad
Mähkimislinu pole kunagi liiga palju. Need on puuvillased/bambusviskoosist linad, mida saab kasutada mitmesugustel eesmärkidel: aluslinana mähkmete vahetamisel, ülestuleva toidu pühkimiseks pärast toitmist ja vankri ette päikesevarjuks riputamiseks.
Niisked salvrätikud: Mida siis ikkagi jälgida niiskete salvrättide valimisel beebile?
Kõrvale tuleb jätta lõhnastatud salvrätid. Samuti salvrätid, mis sisaldavad selliseid säilitusaineid nagu fenoksüetanool ja parabeenid. Neid aineid sa oma beebi nahale ei taha. Fenoksüetanool kahjustab nahka ja on halb ekseemi korral. Parabeenid sarnanevad hormoon östrogeeniga ja häirivad hormonaalset tasakaalu.
Naïfi plastikuvabad ja 100% biolagunevad salvrätikud on lõhnastamata, alkoholivabad ja parabeenivabad. Beebi naha parimaks hooldamiseks koosneb salvrättide niisutusvedelik 99% veest. Salvrätid ei sisalda kahtlaseid koostisosi ja on beebi naha puhastamiseks ohutud.
Lisaks sellele, et salvrätikute koostisosad oleksid ohutud, peab olema ka salvrätikuid mugav kasutada. Kui sa hoiad mähkevahetuse ajal ühe käega beebi jalgu, siis peab olema mugav võtta teise käega pakist niiskeid salvrätikuid, ilma et tõmbaksid terve paki ühe korraga tühjaks. Lisaks kontrolli ega salvrätikud ei oleks liiga kuivad või liiga märjad. Salvrätikud peaksid olema parajalt niisked, et kõik saaks pühitud, kuid mitte nii niisked, et beebi nahk jääks märjaks.
Jaga meiega ka oma nippe kiiremaks ja mugavamaks mähkmevahetuseks!
https://naifcare.com/eerste-hulp-bij-vieze-billen/