Liigu sisu juurde

By Maris Niinemets

 

Meie armas planeet Maa kuulub päikesesüsteemi, päikeselt tulev kiirgus jõuab Maa ja siinsete asukateni põhjustades sellega väga palju head. Maale jõudva päikesekiirguse tugevust reguleerib aga osoonikiht ja see muutub inimtegevuse tagajärjel aina hõredamaks ning maale jõuavad päikesekiired meile endile aina kahjulikumateks.

Ülemäärase Maale jõudva päikese eest peame me end ja oma lapsi ise kaitsma, seejuures mõeldes, et me oma valikutega neid samu auke osoonikihti juurde ei tekitaks. Seepärast soovitame meie valida looduslikud kreemid, mis on pakendatud jätkusuutlikult. Näiteks Naïf ja Laboratoires de Biarritz kasutavad taimset plastikut, ning nende tooted ise on täielikult biolagunevad ning ohutud loodusele ja ookeanidele.

 

Mütsike ja korralik päikesekaitsekreem lastele on vist küll iga pere suvises varustuses alati olemas, ka laste päikeseprillid on saanud ajaga üha populaarsemateks. Oma järelkasvu eest hoolitsedes, ja neid päikese kahjuliku mõju eest hoides, oleme me reeglina väga hoolikad, kuid kahjuks ei saa seda alati öelda enese eest hoolitsemise kohta.

Näiteks on ka Eesti kliimas vaja vananeval näonahal kasutada igapäevaselt päikesekaitsekreemi, sest igasugune päike ja päikese UV kiirgus soodustab naha vananemist, tekitab kortse ja pigmendilaike. Kui stsenaarium veel hullemaks keerata, siis päikesepõletus mitmekordistab melanoomi ja nahavähki haigestumise risk. Et kõike seda eelmainitut vältida on vaja valida igapäevaseks kasutamiseks õige päikesekaitsekreem. Kindlasti jälgi, et sinu kreem oleks minimaalselt SPF10.

Meie valikus on nii füüsilise kui ka keemilise päikeseblokaatoriga kreeme. Füüsilise blokaatoriga kreemid sisaldavad naha pinnale jäävaid osakesi, ning peegeldavad päikese tagasi juba enne kiirte nahale jõudmist. Sellised kreemid sobivad kasutamiseks juba vastsündinutel (Naïf, Oh-Lief) ning soovitatakse ka valida beebiootel ja imetavatel naistel. Natukene ebameeldivaks teeb nende kasutamise see, et nad jätavad reeglina nahale valge kihi, mis imendub väga aeglaselt või üldse mitte.

Lisaks päikesekreemi mõjule ja toimele, mis meid isiklikult puudutab on vajalik jälgida ka kreemi mõju loodusele. Näiteks sisaldavad palju päikesekaitsekreemid mikroplasti või nano-osakesi, mis ei ole biolagunevad. Neid kreeme kasutades ja järve ujuma minnes reostame me loodust ning häirime järve ökoloogilist tasakaalu. Samuti tuleks valida loomtestimata ja võimalikult looduslikud, sertifitseeritud ja/või vegan kreemid. Ka kreemi tühjaks saanud pakend on vaja panna olmeprügist eraldi, pakendikonteinerisse, sest ainult nii saame me aidata kaasa sellele, et meie pakendid ei satuks prügimäele mitmesajaks aastaks lagunema.

Vali näole igapäevaseks kasutamiseks:

  • BYBI Day Defense näokreem päikesekaitsega SPF30– Kerge ning niisutav päevakreem, mis sisaldab looduslikke päikesekaitsefiltreid. BYBI näokreem aitab ennetada nahakahjustust ja kaitseb nahka enneaegse vananemise eest. Sobib kasutamiseks igapäevaselt meigi all ja ka koos tavapärase näokreemiga.
  • EVY niisutav näovaht SPF50 sinise valguse / DNA kaitsega ja EVY vananemisvastane näovaht SPF 30– aitavad ennetada naha vananemist, pakuvad väga efektiivset päikesekaitset ja varustavad nahka vajalike ainetega nagu E ja C vitamiin. Sobivad kasutamiseks meigi alla ja igapäevaselt. Kui vaatad tihti ka ekraane, siis vali kindlasti sinise valguse kaitsega vaht! Need vahud on õrnad, allergia- ja lõhnavabad ning sobilikud kõikidele nahatüüpidele. Soovitame ka meestele!
  • Skindivision looduslik ning õrnalt toonitud päikesekreem näole SPF30- sobib igapäevaseks kasutamiseks. Ei ummista poore ning sobib kõikidele nahatüüpidele. Jätab naha mõnusalt kumava, sobib kandmiseks päevakreemi peale ja ka meigi alla. Kreem ei ole veekindel, ning on mõeldud aastaringseks kasutamiseks, et vältida naha vananemist.
  • Laboratoires de Biarritz tooniv päikesekaitsekreem näole SPF30 või SPF50- meil on valikus on kahte erinevat tooni- IVORY (hele) ja BEIGE (keskmine kuni jumekam). Need kreemid aitavad ühtlustada nahatooni ning pakuvad tänu 100% mineraalsetele päikesekaitsefiltritele kaitset UVA/UVB kiirguse eest. Hooldavad, niisutavad ja kaitsevad nahka enneaegse vananemise eest. Sobivad kasutamiseks kõikidele nahatüüpidele (ka allergikutele). Sobivad kasutamiseks päevakreemi asemel ja meigi all.
  • Oh-Lief looduslik ja lõhnaainete vaba päikesekreem näole SPF20- see näokreem niisutab nahka ning pakub ühtlasi ka kaitset UV kiirguse kahjuliku mõju eest. Sobib igapäevaseks kasutamiseks ja ka tundlikule nahale. Veekindel ja ilma lisatud lõhnaaineteta. Mõnusalt kerge kreem, mis ei jäta nahale valget kihti. Regulaarne kasutamine aitab ära hoida naha enneaegset vananemist.

 

Vali lapsele:

 

Vali endale ja kaaslasele:

  • EVY päikesevaht SPF 10, SPF20, SPF30 ja SPF50- Vali SPF tootes vastavalt sellele, milline on sinu nahk. Vastavalt SPF10, kui sa ei ole kunagi elus ära põlenud ja SPF50, kui põled ära ka jalutuskäigul poodi. Kui oled beebiootel või toidad last rinnaga, siis vali minimaalselt SPF30. EVY vahtude väga õrn koostis ei ummista poore ning aitab ennetada ärritust ja põletikku. EVY vahud on ideaalsed ka näole, kasutamiseks päevakreemi asemel ja ka meigi all. Päikesekaitse on tagatud kuni 6 tunniks. Väga veekindel.
  • Laboratoires de Biarritz päikesekaitsesprei SPF30 või SPF50- 100% looduslikud koostisosad ja mineraalsed päikesekaitsefiltrid tagavad maksimaalse kaitse UVA/UVB kiirguse eest. Sobib kasutamiseks alates 6. elukuust. Sertifitseeritud sprei, mida võivad kasutada ka rasedad. Väga veekindel. Tänu pihustiga pakendile on väga lihtne ja mõnus peale kanda.
  • Laboratoires de Biarritz päikesekaitsepiim SPF30- sobib kasutamiseks ka näole, ning eriti tõhus neile, kes viibivad pikalt päikese käes. On ühtlasi ka nahka niisutav ja sobib ka väga kuiva nahaga inimestele ja allergikutele. Tänu oma vedelale koostisele on seda väga mõnus kehale kanda.

 

Vali päevitamise järgselt:

 

Vali päevitamise asemel:

Vaata aegsasti ka kodus olevate päikesekreemide säilivusajad üle, kui sa ei suuda meenutada, millal need avasid, siis on nad tõenäoliselt kasutuskõlbmatud ning pead oma varusid uuendama, päikesekreemide vananedes väheneb või kaob ka nende kaitsevõime.

Pea ka seda meeles, et päikesekaitsekreem ei takista naha tervislikku päevitumist, see aeglustab protsessi ning kaitseb nahka põlemise ja kahjulike päikesekiirte eest. Korralik päikesekaitse tagab terve naha, noorusliku välimuse ja kena jume. Tee sel suvel oma nahale ühe mõnusa päikesekaitsekreemi näol kingitus, sest päikese käes viibimine teeb meile palju head. Näiteks saame oma päevase D-vitamiini annuse kätte juba 15 minutiga ning särav ja sillerdav päike tekitab meie kehades õnnehormooni ja heaolutunnet.

 

 

 

 

Viimased postitused