Liigu sisu juurde

By Grete

Soovitused Naif dermatoloogilt Dr. Eli

Päevad lähevad lühemaks, ilm külmemaks ja meie nahk muutub kuivemaks. Seepärast vajab sinu beebi (ja su enda) nahk järgmistel kuudel eriti palju hoolt ja armastust. Aga millest see tuleb, et nahk muutub sügisel kuivemaks?

Kõik me teame seda ebameeldivat tunnet, kui talvel muutub näonahk kuivaks ja põsed karedaks. Millest see tuleb? Üks olulisemaid põhjuseid on õhuniiskus. Kuna õhuniiskus on suvega võrreldes nii toas kui õues viibides palju väiksem, kuivab nahk palju kiiremini. Peale selle töötavad meie rasunäärmed külma ilma korral aeglasemalt ja toodavad vähem rasu. Kui rasu on nahal vähem, siis on naha loomulik kaitsekiht minimaalne või puudub sootuks ja tulemuseks on kuiv näonahk.

Kuiv nahk tekitab ebameeldiva tunde ja pealegi on nahk siis väga tundlik. Sellepärast on naha rasukihi taastamiseks väga oluline nahka korralikult ja piisavalt niisutada!

Soovitusi (beebi) naha hooldamiseks sügisel ja talvel
  • Paku külmadel kuudel nahale lisaniisutust. Selleks kasuta kvaliteetset aluskreemi või salvi, eriti siis, kui lähed õue. Kuival nahal on vähem rasu, ja kui on vähem rasu, on nahk vähem kaitstud. Lisakaitsekihi annab nahale Naifi beebisalv, mis ei sisalda vett ning seda on võiamlik kasutada nii naha kui ka huulte niistamiseks. 
  • Väldi liigset soojas vannis olemist ja väga pikalt (liiga) sooja duši all olemist, kuigi see tundub külmal päeval mõnus, sest soe vesi kuivatab nahka. Soe vesi koos seebiga eemaldab pealegi nahast veelgi rohkem rasu. Kui käid duši all või vannis, siis jälgi, et vesi oleks lihtsalt soe, mitte liiga soe.
  • Kasuta pehmet seepi või veel parem – vanni- või dušiõli. See hoiab ära naha kuivaks muutumise. Hästi niisutatud nahal on parem eneseregulatsiooni võime.
  • Kasuta rasvast kreemi või salvi kohe pärast vanni ja kreemita sellega nahka, kui nahk on veel natuke niiske. Siis imendub toode paremini.
  • Kreemita nii ennast kui ka oma laps pealaest jalatallani sisse, sest peale keha muutuvad külma tõttu kuivemaks ja karedamaks ka käed ja jalad.
  • Kanna pehmest kangast, nt siidist või satiinist mugavaid riideid. Väldi villase kandmist vahetult naha vastas, sest see ärritab (lapse) paljast nahka.
  • Eriti muutuvad talvel kiiremini kuivemaks käed ja nägu – pööra seega eriti tähelepanu käte ja näo kreemitamisele.

https://naifcare.com/tip-van-elian-voorkom-droge-huid-in-de-winter/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused