Skip to content

By Grete Õigemeel

 

BYBI Beauty loodustoodete sarja lisandus oktoobris üks põnev nahahooldustoode, mille koostisosad panevad naha mikrobioomi taas rõõmustama.

BYBI Crystal Clear on õrnalt vahutav, nahka mitte kuivatav näopesugeel, mis on spetsiaalselt loodud normaalsele, ummistunud, rasusele ning aknele kalduvale nahale. See näopesugeel koosneb nahale vajalikest prebiootikumidest ning tõhusatest looduslikest koostisosadest. Koostisosad nagu hõbepaju ekstrakt ja kvartskristalli pulber aitavad viia naha mikrobioomi taas tasakaalu, reguleerivad rasu tootmist ning aitavad puhastada ummistunud poorid. Selle tulemusena muutub nahk klaarimaks ja tervemaks.

Naha puhastamine on nahahooldusrutiinis üks kõige olulisemaid osi, kuid aeg-ajalt võib tulla ette olukordi, kus me oleme läinud naha puhastamisega liiale. Kui Su nahk tundub kuiv ja/või ärritunud, siis üheks põhjuseks võib olla see, et nahka on liigselt puhastatud ning selle tulemusena eemaldatud nahalt kõik hea, mis hoiab naha kaitstuna, tasakaalus ja tervena.

Mis teeb aga Crystal Clear näopuhastusgeelist unikaalse puhastustoote?

Kooslus tõhusatest, intelligentsetest ja looduslikest koostisosadest naha heaolu ja tervise optimeerimiseks.

BYBI Crystal Clear näopuhastusgeelis kasutatakse tõhusaid prebiootikume, mis aitavad tasakaalustada Sinu naha mikrobioomi ning naha pinnal elavaid häid baktereid. See on oluline naha hea tervise säilitamiseks.

Mis on üldse mikrobioom?

Mikrobioom on naha kõige esimene kaitseliin. See on mikroorganismide ökosüsteem – bakterid, seenelised ning viirused, mis elavad naha pinnal. Naha mikrobioomi koosseis sõltub väga palju erinevast keskkonnast – naha pH, niiskustase ja UV-kiirgus mõjutavad naha pinnal elavate mikroorganismide koosseisu.

Mis juhtub, kui naha mikrobioom saab kahjustada?

Mikrobioom eksisteerib õrnas tasakaalus ning kui see on saanud kahjustada, siis nahk kaotab oma olulise kaitseliini ning on seeläbi haavatavam infektsioonidele. Tulemusena võib muutuda nahk kuivemaks, ärritunuks, punetavaks ning ketendavaks.

Mis vahe on prebiootikumidel ja probiootikumidel?

Prebiootikum on seedimatu aine, mis aitab kaasa mikrofloora kasvule. Umbes nagu väetis. Probiootikum on aga elusorganism, millel võivad olla positiivsed omadused nii nahale kandes kui seespidiselt tarbituna.

Kuidas on prebiootikumid nahale kasulikud?

Prebiootikumid aitavad peamiselt taastada kahjustada saanud mikrobioomi. Mikrobioom võib saada kahjustada ülepuhastamise tõttu, mõne nahaprobleemi või teiste väliste tegurite korral. Prebiootikumid aitavad taastada kaitsebarjääri palju kiiremini, kuna pakuvad mikroorganismidele head “toitu”. Uuringud on näidanud, et nahale kantavad prebiootikumid aitavad parandada naha tervist – suureneb naha niiskustase ning väheneb halbade bakterite poolt toodetud kahjulike ühendite osakaal.

Inuliin: Crystal Clear näopuhastusgeelis kasutatav prebiootikum

Inuliin: polüfruktoos, mis on saadud siguri juurest ning toimib kui prebiootikum. Inuliin aitab tasakaalustada pesemise järgselt naha mikrofloorat. Pesemise käigus võime eemaldada naha esmase kaitseliini ehk mikrobioomi. Selle tulemusena meie naha kaitse nõrgeneb. Nahk võib muutuda tundlikumaks, kuivemaks ning haavatavamaks välistele teguritele, mis on omakorda heaks pinnaseks vistrike tekkimiseks.

Inuliin toetab heade mikroorganismide paljunemist ning halvab kahjulike ainevahetust. Selle tulemusena muutub naha mikrofloora tugevamaks ning taastub pärast naha puhastamist palju kiiremini. 

Missuguseid kasulikke koostisosi leiab veel lisaks prebiootikumile?

Crystal Clear näopuhastusgeeli on lisatud veel kvartskristalli pulbrit ning hõbepaju ekstraktist saadud salitsüüde. Need aitavad reguleerida rasu tootmist ning puhastada ummistunud poore.

Hõbepaju ekstrakt on tuntud põletikuvastaste ja nahka rahustavate omaduste poolest. Lisaks sisaldab hõbepaju ekstrakt looduslikku salitsüülhapet. Salitsüülhape on õlis lahustuv hape, mis suudab tungida pooridesse ning seetõttu eemaldada mustuse ja üleliigse rasu. See on piisavalt õrn, et puhastada nahka ilma ärritamata. Crystal Clear sisaldab üle 0.5% salitsüülhapet – piisavalt tugev, et korralikult puhastada, kuid piisavalt õrn igapäevaseks kasutamiseks.

Lisaks on hõbepaju ekstraktil mikroobidevastased omadused, mis aitavad hoida naha puhtana ilma nahka kuivatamata.

Mida kasutatakse Crystal Clear näopesugeelis loodusliku lõhnaainena?

Crystal Clear näopesugeeli on lisatud mikroobidevastast rosmariinivett ja küpressiõli. Need suurepärased koostisosad hoiavad naha puhtana ning annavad mõnusalt värske tunde.

Kasutatud allikad

https://bybi.com/blogs/journal/crystal-clear-the-science

Viimased postitused