Liigu sisu juurde

By Grete

Nahk. Meie suurim organ. On päevi, mil meie nahk näeb hea välja ning on päevi, kus me ei suuda ära imestada, et mis nüüd juhtus! Meie naha heaolu sõltub väga mitmetest teguritest. Kuid kas me saame midagi ära teha, et meie nahk näeks alati hea välja?

Me saame tegelikult väga mitmel moel oma nahka positiivselt mõjutada, alates korralikust ööunest kuni õigete nahahooldustoodeteni välja.

Siinkohal me toomegi välja mõned olulised punktid, mida saad Sina oma naha jaoks ära teha.

  1. Pane oma nahk liikuma. Me peame silmas seda, et nahal oleks hea vereringlus. Kui Sul on kontoritöö ning pead suurema osa ajast arvuti ees veetma, siis see ei ole kõige kasulikum Sinu nahale. Seetõttu on oluline liikuda – sport, rattasõit, jooga, treppidest kõndimine. Need on kõik tegevused, mis aitavad vereringlust parandada ning toovad põskedele selle ilusa roosaka õhetuse. Ning halba ei tee loomulikult üks korralik näomassaaž.
  2. Vaata üle oma menüü! Rafineeritud rasvad ja toidud, suhkur ning imelikud E numbrid Sinu toidus ei pruugi just kõige paremini nahale sobida. Vaata üle oma menüü ning jälgi, kuidas muutused menüüs Sinu nahka mõjutavad.
  3. Nahahooldus vastavalt hooajale! Su nahk vajab talvel erinevat hoolitsust kui suvel. Talvel võivad minna huuled kuivemaks ning nahk võib hakata ketendama. Seetõttu ära unusta talvisel perioodil ka nahka koorida ning pärast koorimist kasutada rikkalikumat ning paksemat kreemi kui suvel. Lisaks on külmal aastaajal hea turgutada oma nahka näomaskidega.
  4. Korralik uni! Samal ajal kui Sina magad magusat ööund, taastub Sinu nahk. Kehvemapoolne ööuni jätab kindlasti nahale jälje. Nahk võib näha välja hallim või näkku on tulnud rohkem punnikesi.
  5. Hoia sõrmed punnidest eemal! On vist väga vähe neid, kes suudavad oma punne mitte puutuda. Kui näole tuleb mõni uus punn, siis tahaks seda kangesti hakata pigistama. Kuid proovi sellele kiusatusele vastu seista, kuna punnide kraapimine ja pigistamine võib panna halvad bakterid vohama nii naha peal kui naha all. Ning seda me kohe kindlasti ei soovi, sest lõpptulemus võib olla palju hullem.
  6. Hormoonid tasakaalu! Kas Sa oled märganud, et ühel päeval on nahk ilus ja klaar ning teine päev tulid need punnid nagu eikuskilt? Sa tunned, et Su nahk on muutunud väga kuivaks või väga rasvaseks? Kas Sul tekivad punnid rohkem lõuapiirkonda? See võib aga viidata hormonaalsele tasakaalutusele. Sellel võib olla erinevaid põhjusi. Võib-olla oled just vahetanud hormonaalset rasestumisvastast vahendit, Sa imetad või oled just alustanud pärast pikka pausi taas trenniga. On oluline, et ka nahahooldustooted oleksid vabad hormoone mõjutavatest ainetest. Sellised aineid ei leia Sa näiteks Naïfi toodetest!
  7. Vähendame stressi! Stress on tihipeale halva naha põhjuseks. Kui inimene on stressis, siis tõuseb organismis stressihormooni ehk kortisooli tase. See võib omakorda põhjustada organismis põletikku, mis peegeldub Sinu nahal. Stressihormoon võib suurendada rasu tootmist, kahjustada kollageeni, mis omakorda mõjutab naha elastsust. Kui nahas on elastiini vähe, siis nahk ei pruugi välja näha nii prink ja särav.
  8. Tee oma nahale üks korralik detox! Naïfil on välja töötatud suurepärane 3-päevane Detox Your Skin väljakutse, mille me toome järgnevate blogipostituste vahendusel Sinuni!

https://naifcare.com/deze-dingen-kun-je-doen-om-je-huid-positief-te-beinvloeden/

Viimased postitused