Liigu sisu juurde

By Grete

 

 

Väga paljudel on keegi perekonnas, sõprusringkonnas või tuttavate seas, kes kannatab tinnituse käes. Vaatamata sellele pööratakse väga vähe tähelepanu kuulmiskahjustusele, mis on põhjustatud valju müra poolt. Seetõttu on võtnud Alpine Hearing Protection eesmärgiks tõstatada see teema ning jagada teiega osade julgete inimeste tinnituse lugu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=SBs8mhVZXCc&feature=youtu.be

 

Igaüks teab kedagi

Paljud, kes on olnud pikemat aega valju müratasemega keskkondades (näiteks klubid, kontserdid jt) on kindlasti kogenud ebameeldivat heli kõrvas. Kuid see ebameeldiv heli, kõrvakohin võib olla märk kuulmiskahjustuse tekkimisest. Ajutisest vilinast, kohinast võib tekkida ühel päeval alaline müra või kohin kõrvas. Selle teema tõsisemaks tõstatamiseks jagab Alpine Hearing Protection tinnituse teadlikkuse nädala raames lugusid inimestest, kes elavad selle ebameeldiva müra või vilinaga. Tinnituse võib saada igaüks, kuna juba paari minutiline väga tugeva müratasemega keskkonnas viibimine võib viia kuulmiskahjustuseni.

 

Väärarusaamad

Pidev vilin või müra kõrvas ei ole põhjustatud ainult valjust muusikast. Väga mitmed teised igapäevased lärmakad olukorrad võivad kaasa aidata tinnituse tekkimisele. Näiteks elektripuuriga töötades, mootorrattaga sõites, spordivõistluseid vaadates ning muusikat luues. Need on kõik sellised olukorrad, kus detsibellid võivad väga kõrgeks minna. Õnneks on võimalik oma kõrvakuulmist kaitsta korralike mürakaitsevahenditega nagu kõrvatropid ja kõrvaklapid. Kahjuks on tekkinud veel üks väärarusaam, et mürakaitsevahendeid kandes ei ole võimalik muusikat kuulata, kõrvatropid on ebamugavad ning kõrvatroppide kandmine ei ole moekas. Õnneks on Alpine selle probleemi lahendanud, kuna nende kõrvatropid on spetsiaalsete akustiliste filtritega, mis viivad müra ohutule tasemele ning kõrvatroppide tagasihoidlik värv muudab nad kõrvas võimalikult nähtamatuks. Kuna tänapäeval on loodud väga modernseid kvaliteetkõrvatroppe, siis ei ole enam mingit põhjendust, miks neid mitte kanda. Nii et kõrvatropid kõrva kui lähete mürarikastesse keskkondadesse, sest valju müra pool põhjustatud kuulmiskahjustus on ennetatav.

 

#HearThis: jaga oma lugu

Kuulmiskahjustus võib tekkida kõigil. Seetõttu pööratakse antud probleemile suuremat tähelepanu Tinnitus Awareness Week raames üle maailma. Tule jaga oma lugu hashtagiga #hearthis nii Instargamis kui Facebookis, sest inimeste personaalsed lood tinnitusest aitavad kõige efektiivsemalt seda probleemi teadvustada. 

Kasutatud allikad

https://www.alpine.nl/blog/hearthis-deel-jouw-tinnitus-verhaal-tijdens-week-van-het-oorsuizen/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused