Liigu sisu juurde

By Grete

Mediron- c-vitamiin-igapäevases-nahahoolduses

Viimasel ajal on palju kõlapinda leidnud C-vitamiin ja selle osatähtsus nahahoolduses. Paljud on kindlasti kuulnud ühte või teist C-vitamiini kasulikest omadustest- selle kasulikkusest ja vajalikkusest Sinu toidulaual ning selle kasulikest omadustest nahahoolduses. Vaatamata suurele infohulgale, mida võib C-vitamiini kohta internetiavarustest leida, võib siiski tekkida küsimus, mis see C-vitamiin siis täpsemalt on ning miks ma peaksin lisama selle oma igapäevasesse nahahooldusesse?

Lühidalt öeldes on C-vitamiin, ingliskeelne nimetus Ascorbic Acid, tugev antioksüdant, mis täidab kehas väga olulisi funktsioone, millest osad nendest aitavad hoida naha terve ja säravana. Särav ja probleemidevaba nahk on kindlasti paljude soov, kuid paratamatult erinevad tegurid nagu päike, õhusaaste, elustiil jpm panevad meie naha ühel või teisel viisil proovile.

Seetõttu on oluline mitte ainult tugevdada nahka seestpoolt, süües vitamiinirikkaid toite, vaid ka hoolitseda naha eest väljaspoolt. Üheks heaks võimaluseks on seerumid ja kreemid, mis sisaldavad C-vitamiini. Kuna C-vitamiin on kollageeni võtmekomponent, tagades terve, särava ning noorusliku naha, siis oleks kasulik lisada C-vitamiini sisaldavad tooted oma igapäevasesse nahahooldusesse.

Mitmed uuringud on leidnud, et kui kasutada C-vitamiiniga nahahooldustooteid, aitab nende kasutamine:

  • fotovananemise vastu (C-vitamiin pakub õrna kaitset UV kiirte vastu);
  • toota kollageeni ehk aitab hoida nahka elastsena;
  • vähendab hüperpigmentatsiooni;
  • kaitseb nahka vabade radikaalide eest.

Selleks, et nahk saaks kasu C-vitamiini kõigist headest omadustest on oluline, et selle sisaldus nahahooldustoodetes oleks 5% ja kõrgem.

Peamine probleem C-vitamiini seerumi kasutamisel on selle ebastabiilsus. Kuna C-vitamiini seerumid oksüdeeruvad väga kiiresti, siis tuleb neid hoiustada eemal valgusest, jahedas ning pärast iga kasutamiskorda, tuleb pudel kindlalt sulgeda.

Ettevaatust

C-vitamiiniga tooted ei pruugi sobida kõigile, kuna osadel inimestel võib nende kasutamine põhjustada punetust. Seetõttu on soovitatav hakata C-vitamiini sisaldavaid tooteid kasutama kõige madalamast %-st.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused