Liigu sisu juurde

By Grete

Hüpoallergeenne, lõhnavaba, testitud tundlikul nahal, spetsiaalselt väikelaste jaoks … kuidas leida kõikide nende seast just see õige toode?

Lapse sünd perre on väga tähtis sündmus! Väga paljud lapsevanemad hakkavad just sellega seonduvalt pöörama kõrgendatud tähelepanu toodete koostisele, mis puutub kokku nende lapse nahaga, hakates lisaks pöörama kõrgendatud tähelepanu veel ka kõikidele toodetele, mis mõjutab lapse keskkonda. Pesuvahend kuulub arusaadavalt just selliste toodete hulka!

Enne uute riideesemete kasutusele võtmist tuleb need läbi pesta

Väikelaste nahk on eriti õrn ja reageerib kergesti temperatuurimuutustele ning riideesemetega kokkupuutel tekkiv hõõrdumine võib põhjustada punetust, ärritust või isegi ekseemi. Selle ärahoidmiseks on parim viis pesta väikelapse riided enne nende kandmist korralikult läbi, et eemaldada mis tahes värvainejäägid, tolm, mikroobid ja muud ained, mis võivad tootele koguneda selle transportimisel või kaupluses.

Pesuvahendi kasutamine õiges koguses

Tavapärased, keemiatehastes toodetud pesuvahendid sisaldavad sageli ärritust põhjustavaid aineid ning paljud neist põhjustavad lisaks veel ka allergiaid.

Tavaliselt keegi täpsele doseerimisele, mille kohta on juhised toodud meie pudelite tagaküljel, erilist tähelepanu ei pühenda ning reeglina kiputakse unustama, et oluline on pesuvahendit mitte üle doseerida. Pesuvahendi kasutamine vajalikust suuremas koguses pesu mitte milleski tavapärasest puhtamaks ei pese, küll aga kuhjub sellest masinasse rohkem jääkaineid suurendades seeläbi allergiate tekke ohtu.

Ettevaatust lõhnaainetega

Loomulikult ei ole kaugeltki mitte kõik parfüümid ohtlikud, kuid paljud neist on samas valmistatud sünteetilistest lõhnaainetest, mis sisaldavad allergeene. Sama kehtib ka pesu pehmendavate ainete kohta. Pesupesemise käigus kanga külge haakides puutuvad need edasi vahetult kokku nahaga, mis väikelastel on eriti tundlik ning millele ei tarvitse allergeenide bukett sugugi hästi mõjuda. Võimaliku kokkupuuteohu minimeerimiseks on parim viis eelistada hoopis lõhnaainetevaba pesuvahendi kasutamist.

Prantsuse, allergiate ennetamise ühingu Afpral soovituse kohaselt tuleks alati eelistada tooteid, mis kannavad tähistust „säilitusainetevaba” ja „lõhnaainevaba”.

 

Sümbolid ja nende tähendused

Toote etiketile kantud sümbolitest arusaamine on sageli üsna keeruline, seda enam, et tihtilugu sisaldavad selgitused keerulisi termineid, mis on küll juba aastaid laialdaselt kasutusel, kuid mille täpne tähendus ei tarvitse olla sugugi mitte nii iseenesestmõistetav.

Näiteks ei tarvitse pesuvahend, millele on kantud märgis „hüpoallergeenne” tagada sugugi seda, et toode oleks ka päriselt täiesti allergiaid põhjustavate ainete vaba, vaid see märgib üksnes asjaolu, et tootja on jätnud tootest välja teatud koostisosad, mis on tunnistatud allergiat põhjustavateks, või siis et tootja on lülitanud neid toote koosseisu üksnes väga piiratud mahus. Lisaks 26-le, allergiat põhjustavale ainele, mille märkimine toote etiketile on Euroopa seaduste ja eeskirjade järgi kohustuslik, pole midagi teada sadadest muudest olemasolevatest, allergiaid põhjustavatest ainetest, mida teie pesuvahend sisaldada võib. Lisaks pole termini „hüpoallergeenne” kasutust pesuvahendite tööstuse valdkonnas alates 2018. aastast mitte kuidagi reguleeritud.

Sellega sarnaselt võimaldab märge „dermatoloogiliselt testitud” küll teadmise selle kohta, et tehtud on katseid nahaärrituse põhjustamise võimalikkuse kohta, kuid see ei taga mitte milleski teostatud katsete läbiviimist dermatoloogiliselt kontrollituna ning see ei anna mitte mingisugust teadmist allergiate kohta. Seejuures ei ole mitte kuskil sätestatud kohustust tuginemiseks nn sõltumatute jne ekspertide hinnangule. Siit ka mõtlemise koht, kui objektiivsed, või siis mitte, nende hinnangud ka olla võiks!

Eesmärgiga proovida asjast selgemat pilti saada on alati võimalik tuginemine veel ka muude terminite ja mõistete sisule nagu näiteks „testitud tundlikul nahal”, millega on tagatud, et testid on teostatud tundliku nahaga isikutel, mitte ainult lambda indiviididel, viide „allergeenide kontrollitusele”, sertifikaat „HDE-A, kõrge keskkonna kvaliteet allergikutele“, millega on välistatud 40 allergeeni sisaldus, või siis selliste tähistusteolemasolule nagu näiteks safelife, mis põhineb rangematel keelatud ainete loenditel.

Roheline mõtteviis juba hällist alates

Kordamine on tarkuse ema, mistõttu olgu siin kohal taas kord märgitud, et tavapärastel pesuainetel ja ökoloogilistel pesuainetel on palju olulisi erinevusi: alates sellest, et viimastes puuduvad koostisained keemiatööstusest või siis on nende keemiasisaldus üksnes minimaalne, need põhinevad sünteetilised ained välistavatel lähtematerjalidel, nende kõik koostisosad on vee ja ookeanide reostuse vältimiseks maksimaalselt biolagunevad jne. Kui see on parem planeedi jaoks, on see parem ka teie lapse jaoks: mida tervislikumad on koostisosad, seda väiksem on mikroosakeste ladestumise oht lapse nahaga kokkupuutes olevatele linadele või riietele.

Loomulikult ei ole kõik ökoloogilised pesuained võrdselt head ning lisaks segavad kaarte veel ka sellised märgised nagu näiteks Ecocert, Nature & Progrès, Safelife, ning tähelepanu tuleb pöörata pudelitele märgitud, looduslikku päritolu koostisainete protsendimääradele (üheks eesmärgiks on 100% saavutamine nagu SAFE puhastusvahendites!) ning koostisainete loendile. Igal juhul on alati eelistatud valida toode, mis sisaldab koostisaineid vähimal võimalikul määral, mis tähendab, et ühtviisi on neis toodetes vähim võimalik ka säilitusainete, lisandite jms sisaldus.

Tähelepanu pööramisel nendele ettevaatusabinõudele teete vähemalt kõik endast oleneva, et muuta oma väikelapse olemine nii mõnusaks ja mugavaks kui vähegi võimalik!

Ohutud, allergiavabad ning 100% looduslikud puhastusvahendid Ecocert ja Safelife sertifitseeritud brändilt SAFE

SAFE on esimene üliturvaliste puhastusvahendite kaubamärk kogu perele.

Safe puhastusvahendid on 100% looduslikud, värvainevabad, allergeenideta, säilitusaineteta, ei vaja ohumärki, inimestele ja keskkonnale ohutud. Nende toodetega on tagatud tõhus ja täiesti ohutu koristus kujutamata ohtu tervisele.

Tooted sobivad tundlikule ja ärrituvale nahale ning on testitud dermatoloogilise kontrolli all.

Safe tooted on 100% biolagunevad, kuna toodete koostis sisaldab üksnes 100% looduslikke koostisaineid.

Safe tooted on lühidalt iseloomustatavad kolme omaduse järgi: ohutus, keskkonnasõbralikkus, tõhusus.

Kasutatud allikad

https://www.safe-entretien.com/post/comment-choisir-sa-lessive-pour-bébé

Viimased postitused