Liigu sisu juurde

By Grete

Nahk on meie keha suurepäraseks liitlaseks. Meie nahk on kaitsekilbiks keha ja välismaailma vahel. Nahk võimaldab väljutada toksiine ning omastada vajalikke vitamiine. Aja jooksul aga kaotab nahk osa oma tugevusest, muutes selle väliste tegurite jaoks haavatavamaks.

Naha vananemine on vältimatu

Naha vananemine on kollageeni, elastiini ja melaniini tootmise vähenemise tagajärg. Alates 30. eluaastatest rakkude uuenemine aeglustub, mis omakorda vähendab naha toonust. Väiksem kogus melanotsüüte (rakud, mis toodavad melaniini) põhjustavad naha pigmentatsiooni ebakorrapärasusi. Lagunenud kollageeni- ja elastiinikiud vähendavad elastsust ja põhjustavad kortsude teket. Nõrgenenud rasunäärmed suurendavad dehüdratsiooni. Lisaks tõmbab gravitatsioon meie üha õhemat nahka allapoole, muutes näo vähem ovaalseks.

Naha vananemist mõjutavad tegurid

Naha vananemine on kompleksne protsess, mida mõjutavad mitmed erinevad tegurid.

Esiteks päike. Mõõdukas kokkupuude võib aidata sünteesida ellujäämiseks vajalikku D-vitamiini, kuid liigne päikese käes viibimine on üks peamisi tegureid, mis kiirendab naha vananemist. UV-kiirgus kahjustab naharakke, põhjustab kollageeni ja elastiini lagunemist, mis omakorda viib kortsude, pigmentatsiooni ja naha lõtvumiseni.

Teiseks toitumine. Tervislik toitumine mängib olulist rolli naha vananemisprotsessis. Ebapiisav toitainete tarbimine võib mõjutada naha tervist ja elastsust. Antioksüdandid nagu C-vitamiin ja E-vitamiin aitavad kaitsta nahka kahjustuste eest. Toitained nagu omega-3 rasvhapped võivad vähendada põletikku ja parandada naha struktuuri.

Kolmandaks on kokkupuude keskkonnateguritega. Lisaks päikesele võivad ka teised keskkonnategurid nagu õhusaaste, külma ilmaga kokkupuude ja saastunud vesi mõjutada naha vananemist. Need tegurid võivad kahjustada nahabarjääri, kuivatada nahka ja suurendada vabade radikaalide teket, mis omakorda põhjustavad naha vananemist.

Lisaks me ei saa ka ära unustada enda geneetikat. Mõned inimesed on geneetiliselt eelsoodumusega kiiremale naha vananemisele, samas kui teised säilitavad noorema välimuse kauem. Geenidel võib olla mõju kollageeni ja elastiini tootmisele ning naha kaitsemehhanismidele. Lisaks ei tasu unustada, et meeste ja naiste nahal vahel on märkimisväärne erinevus: naiste nahk on õhem ja seetõttu ka vastuvõtlikum naha enneaegsele vananemisele. Lisaks mõjutab naiste nahka menopaus, mis aeglustab rakkuda uuenemist, kiirendades vananemisprotsessi.

Kuidas me saame naha vananemisprotsessi aeglustada?

Kõigepealt ärme unustame, et naha vananemine on midagi loomulikku ja kortsud peegeldavad meie elu. Naha vananemist ei saa pidurdada, kuid mõned lihtsad tegevused võivad aidata nahal graatsiliselt ja tervislikult vananeda.

Niisutamine on väga oluline naha kaunina hoidmisel. Joo iga päev vähemalt 1,5 liitrit vett ning niisuta nahka hommikuti ja õhtuti. Laboratoires de Biarritz HYDRA-PROTECT + niisutussari on suurepärane liitlane naha niisutamisel.  HYDRA-PROTECT + sarja tooted sobivad kõigile nahatüüpidele ning sisaldavad kuni kaheksat niisutavat ja naha niiskustaset tõstvat toimeainet. Nende hulka kuuluvad hüaluroonhape ning kahest antioksüdandist valmistatud saaste- ja sinise valguse vastane kaitse. Need toimeained kaitsevad nahka kõige levinumate naha enneaegset vananemist põhjustavate tegurite eest.  HYDRA-PROTECT + sari aitab hoida naha pehme ning säravana, säilitades selle noorusliku välimuse.

Tervislik ja tasakaalustatud eluviis on samuti osa terve naha ja särava jume retseptist. Vähendage stressi, veenduge, et teie toit oleks tasakaalustatud ja looduslike antioksüdantide (punased marjad, artišokid, oad, õunad jne) rikas, tehke regulaarselt trenni ning vältige tubakat ja alkoholi.

Ning loomulikult kaitske end UV-kiirguse eest! Ära mine välja ilma päikesekaitseta. Leidke endale sobiv looduslik päikesekaitsetoode ning hoidke seda käeulatuses!

Kasutatud allikad

Viimased postitused