Liigu sisu juurde

By Grete

 

 

Nahahooldustoodete valimine võib olla uute vanemate jaoks mõnikord keeruline, eriti kui nahahooldustoodete valik beebidele on lai. Kuid me usume, et nahahooldustooted beebidele peaksid olema võimalikult lihtsad ja sisaldama ainult neid koostisosasid, mis on beebi naha hooldamiseks vajalikud ning mitte enamat. Naïf nahahooldustooted beebidele on tehtud võimalikult lihtsatest looduslikest koostisosadest ilma kahjulike lisaaineteta nagu mineraalõli, parabeenid, PEG, SLS/SLES lisandid, fenoksüetanool ja teised kahjulikud koostisosad, mis võivad tekitada allergilise reaktsiooni.

Selles blogis on pannud Naïf kokku mõned näpunäiteid, kuidas ja millal kasutada nahahooldustooteid beebidele.

Kas Sa teadsid, et sündimise järgselt katab beebi nahka kaitsev rasvakiht (lootevõie, ing: vernix caseosa), mis tekib 20ndal rasedusnädalal. See rasvakiht on oluline, kuna kaitseb beebi nahka infektsioonide eest ning aitab hoida nahatemperatuuri stabiilsena. Seetõttu ei ole soovitatav esimestel päevadel antud kihti maha pesta. Oota umbes nädalake ning seejärel hõõru vernix caseosa õrnalt beebiõli kasutades beebi nahalt maha. Naïf rahustav beebiõli on seetõttu hea valik, kuna ei sisalda kahjulikke koostisosasid, vaid järgib lootevõide kaitseomadusi.

Kui tihti peaks beebi juukseid pesema?

Esimeste elukuude jooksul on soovitatav beebi juukseid pesta lihtsalt veega. Kui laps on sündinud paksemate juustega, võib kasutada lastele mõeldud šampooni üks kord nädalas. Naïf niisutav õrn šampoon puuvillaseemne ekstraktiga ei puhasta ainult juukseid, vaid hooldab ka lapse peanahka.

Kas Su lapsel on tundlik nahk?

Kui Su lapsel on tundlik nahk, siis kasutada võimalikult õrna šampooni juuste pesemiseks. Üldiselt on lastele mõeldud šampoonid vähem happelised kui täiskasvanute omad. Naïf šampoon on võimalikult õrn ja mahe ning sobib ka kõige tundlikuma nahaga lastele. Kuna Naïf šampoon on pisaravaba, siis silma minnes ei tekita see ärritust.

Mis on parim viis beebi juuste pesemiseks?

Kõige parem on vastsündinute pead pesta vannis. Tee õrnalt beebi juuksed märjaks, kanna käele väike kogus šampooni ning masseeri šampoon beebi peanahale. Loputa põhjalikult ning pea ongi pestud!

Oluline on meeles pidada, et beebi pilgutab silmi keskmiselt kaks korda minutis, samas kui täiskasvanu pilgutab silmi umbes 15 korda minutis. Seetõttu on oluline kasutada beebi pesemiseks õrna pesulappi ning eemaldada üleliigne vesi õrnalt näopiirkonnast.

Pärast pesemist kuivata beebi nahk õrnalt puhta rätikuga. Beebi nahk on väga tundlik, õrn ning viis korda õhem kui täiskasvanu oma. Seetõttu ei tohiks nahka rätikuga hõõruda, kuna see võib beebi nahka ärritada.

Kas Su beebil on beebikõõm?

Paljudel beebidel tekib beebikõõm, kuid üldiselt ei tekita see neile ebamugavust. Beebikõõma eemaldamiseks kanna peanahale beebiõli ning seejärel masseeri peanahka pehme ja õrna beebiharjaga. Seejärel pese pea maheda šampooniga. Selleks sobivad väga hästi Naïf rahustav beebiõli ja Naïf niisutav õrn šampoon. 

Aga kuidas ülejäänud beebi keha hooldada?

Kui beebi sünnib, siis vannitatakse last keskmiselt 2-3x nädalas. Käsi on vajalik pesta regulaarselt niiske pesulapiga. Kui Su beebil on tundlik nahk või ekseem, siis esimesel nädalal on vesi naha puhastamiseks piisav. Seejärel võib alustada vannitamisega, kuhu lisada väike kogus vanniõli, mis aitab nahka niisutada. Naïf piimjas vanniõli on spetsiaalselt loodud tundliku ja kuiva naha hooldamiseks ja puhastamiseks.

Beebi pesemisel pööra erilist tähelepanu kaenlaalusele, kubeme piirkonnale, sõrmede vahelisele alale ning kaela tagusele. Ära jäta beebit vette kauemaks kui 5 minutit.

Selleks, et teha vanemate elu kergemaks, on Naïf kokku pannud komplektid vastsündinute ja pisipõnnide naha eest hoolitsemiseks. Vastsündinu komplekt sobib kasutamiseks esimestel elunädalatel ning hiljem võib liikuda edasi pisipõnni komplekti peale.

Kasutatud allikad

https://en.naifcare.com/baby-products-use-use/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused