Meil on hea meel, et oled sattunud lugema Naïfi naha detoxi postitust, mis on esimene samm Sinu ilurevolutsiooni suunas. Naïfi 3 päevane naha detox koosneb kolmest blogipostitusest, mis toovad Sinuni kasulikku ja harivat informatsiooni puhta nahahooldusrutiini loomiseks. Võib-olla Sul tõstatub küsimus, et miks ma peaksin oma nahahooldusrutiini muutma, kui mu praegused tooted tekitavad hea tunde, lõhnavad suurepäraselt ning teevad minu nahaga imet? See on väga hea küsimus, kuid kas me tooteid ostes vaatame seda, mis koostisosi need tooted sisaldavad? Kas me oleme teadlikud, mis kemikaale me tegelikult oma nahale määrime? Seetõttu töötatakse Naïfis iga päev selle nimel, et tõsta teadlikkust nahahooldustoodetest ning kemikaalidest, mida toodetes kasutatakse ning mis mõju need meie nahale avaldavad.
Nii et vaata seda 3 päevast väljakutset, kui pikaajalist investeeringut, mida on võimalik omandada 3 päevaga.
Mida oodata sellest väljakutsest?
3 päeva jooksul toome Sinuni harivat informatsiooni ja soovitusi, kuidas saaksid nautida stressivabalt kõiki neid boonuseid, mida toob kaasa puhas nahahooldusrutiin särava ja terve naha saavutamiseks.
Õpime tundma koostisosi ning teeme puhastuse oma nahahooldusriiulil
Kas Sa teadsid, et me kasutame päevas keskmiselt 12 kosmeetikatoodet oma kehal? Hambapasta, deodorant, kehakreem, näokreem, pesugeel jne. Need kõik on justkui tavalised igapäevased tooted, mida me oma kehale kanname. Aga kui me hakkame lugema nende toodete koostisosi ning seal leiduvaid kemikaale, siis võib tunduda väga ehmatavana, kui suurt hulka kemikaale me igapäevaselt oma kõige suuremale organile, nahale, määrime. Miks on üldse vaja allergiat tekitavaid kemikaale meie nahahooldustoodetesse? Kahjuks on reaalsus selline, et paljud brändid kasutavad veel allergiat tekitavaid koostisosi, mida me peaksime vältima. Neid koostisosi leidub sageli nii-öelda “tõhustatud” toodetes, millel on aga väga vähe kasutegureid Sinu nahale.
Sulle pakub huvi, mis koostisosadest me räägime? Siis loe edasi…
5 koostisosade kategooriat, mida võiksid vältida
1. Koostisosad, mis võivad põhjustada ärritusi nagu Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate (SLS’s)
Üheks teadaolevaks nahka ärritavaks koostisosaks on näiteks Sodium Laureth Sulphate. Aga kui see on teadaolev informatsioon, siis miks paljud ettevõtted siiski kasutavad neid koostisosi oma toodetes? See tuleb sellest, et selliseid koostisosi väga soodne valmistada ja toota. Ning pealegi on inimesed harjunud tundega, et mida rohkem vahtu, seda puhtam keha. Kahjuks sellised tugevad puhastusained muudavad naha kuivemaks, mis on altim lõhenemisele ja veritsemisele. Nende koostisosade vältimiseks on Naïf kasutanud oma toodetes õrnemat puhastusainet nagu sodiumcoco sulphate, mis on saadud kookose kiududest.
Pea meeles, et tugevad lõhnad ärritavad samuti nahka, vaatamata sellele, kas need on looduslikud või mitte. Kui Sulle siiski meeldib õrn lõhn oma nahahooldustoodetes, siis alternatiivina vaata toodet, kus kasutatakse allergiavaba lõhnaainet, mis ei sisalda 26 kõige enam levinud allergeeni.
2. Koostisosad, mis mõjutavad naha loomulikku tasakaalu
Paraffinum Liquidum, Paraffinum Perliquidum, Light Liquid Paraffin, Light Mineral Oil, Liquid Paraffin, Liquid Petrolatum, Liquid, Paraffinum Subliquidum, Paraffin Oil, White Oil ja White Mineral Oil.
Kas Sa oled kunagi kuulnud huuleläike efektist? Või Sa tunned vajadust pidevalt kanda huultele huulepalsamit? Ütle tere mineraalõlile! See koostisosa on saadud naftast ning jõuab puhastatud kujul kosmeetikatoodetesse. Mineraaõli tekitab naha pinnale kihi, mis peaks hoidma niiskust nahas. Kuid miks me pigem väldiksime antud koostisosa? Kuna nahk on isereguleeriv organ ning kui Sa pidevalt kannad mineraalõli nahale, siis Sa annad oma nahale sellega signaali, et tal ei ole vaja enam ise loomulikku niisutust toota. Selle tulemusena võib aga nahk muutuda kuivaks.
“Kas Sa teadsid, et tavaline koorija võib sisaldada kuni 100 000 mikroplastiku osakest?”
3. Loodust kahjustavad koostisosad nagu mikroplastik
Polyethylene (PE), Polypropylene (PP), Polyethylene terephthalate (PET), Polymethyl methacrylate (PMMA), Nylon, Silica.
Kas Sa teadsid, et tavaline koorija võib sisaldada kuni 100 000 mikroplastiku osakest? Kahjuks neid koostisosi kasutatakse ikka veel paljudes kosmeetikatoodetes, koorijates ning hambapastades. Mikroplastik ei ole biolagunev ega tervislik koostisosa, mida me sooviksime oma ellu ja loodusesse tuua. Seetõttu on kasutatud Naïfi toodetes looduslikke koorivaid osakesi nagu suhkrugraanulid, riisigraanulid ning kaltsiidi graanulid.
4. Koostisosad, mis mõjutavad hormonaalset tasakaalu
Methyl paraben, ethyl paraben, propylpaaben, butyl paraben, isobutyl paraben, phenoxyethanol või PEG-ühendid.
Parabeene kasutatakse soodsate säilitusainete või lisaainetena, mis võimaldavad kosmeetikatoodetel pikemalt säilida. Meil on piisavalt hormoone, mis üksteist mõjutavad, seetõttu on soovitatav vältida koostisosi, mis võivad mõjutada meie hormonaalset tasakaalu.
5. Säilivusaja ületanud tooted
Kas Sa oled kunagi kasutanud hügieenitoodet, mis on oma säilivusaja ületanud?
Pakendi peal olevad kuupäevad ei ole lihtsalt dekoratsiooniks, vaid need on olulised ka tervise seisukohalt. Kui toode on säilivusaja ületanud, siis ei vähene ainult toote kvaliteet, tugevus ning puhtus, vaid ka kasutaja võib sellise tootega oma õrna nahka, silmi ning suuümbrust kahjustada. Seetõttu me soovitame regulaarselt jälgida toote peal olevat kuupäeva.
Räägime säilivusaegadest natukene lähemalt:
- Avamata kosmeetikatoodete eluiga on umbes 36 kuud. Kui see toode on vanem kui 36 kuud, siis toote koostis ja lõhn võivad muutuda ning toote toime väheneda.
- Avatud kreemid ja šampoonid säilivad kuni 12 kuud.
- Avamata meigitoodetel on keskmine eluiga 3-5 aastat. Kuid kindlasti jälgi pakendil olevat säilivuskuupäeva, sest aegunud meigitoote kasutamine võib põhjustada ärritusi ning teisi nahaprobleeme nagu vistrikud ja tsüstid.
- Avatud meigitooted. Kui meigitoode on avatud, siis jälgi regulaarselt säilivuskuupäeva, kuna bakterite kogunemine toodetes võib põhjustada ärritusi ning teisi nahaprobleeme.
- Ripsmetušš säilib avatuna 3 kuud.
- Huulepulk ja huuleläige säilib avatuna 12 kuud.
- Jumestuskreem säilib avatuna 6 kuud.
Üha rohkem tarbijaid eelistab tänapäeval vegan nahahooldust ehk siis tooteid, mis sisaldavad 100% taimseid koostisosi. Vegan nahahooldustooted kannavad kas vegan silti või mõnda teist kvaliteedimärki. Kui Sul tekib kahtlus, kas mõni toode on ikka 100% vegan, siis otsi pakendilt koostisosi nagu lanoliin, mesilasvaha (beeswax), keratiin, siid (silk) või carmine (loomne värvaine). Kui Sa leiad mõne nendest koostisosadest vegan tootest, siis pole tegu vegan tootega.
Ülesanne: tee oma nahahooldusriiulile detox
Mine vaata oma nahahooldustooted üle ning kontrolli, mis koostisosi need tooted sisaldavad. Järgmisena kontrolli toodete säilivusaega ning seejärel otsusta, kas Sinu nahk saab selle toote kasutamisest kasu või mitte.
Kõikide toodete äraviskamine, mis ei ole ületanud oma säilivustähtaega, oleks raiskamine ning mitte kõige jätkusuutlikum käitumine. Seetõttu uuri esmalt, kas Sul oleks võimalik tooted, mida Sa ise ei soovi enam kasutada, kellelegi ära anda.
https://naifcare.com/detoxmyskin/