Liigu sisu juurde

By Grete

Värske lapsevanemana sa ilmselt täpselt ei tea, milliseid beebitooteid peaksid kasutama. Tavaliselt varutakse riiulitele nii palju erinevaid tooteid, et need ei mahu kappi ära. Naïf lähtub sellest, et kehahooldus peaks olema lihtne. Sellepärast on meil tarvis ainult neid tooteid, mida su beebi päriselt vajab. Siit saad lugeda, kuidas neid kasutada.

Noored emad pöörduvad sageli Naïfi poole küsimusega, millal nad peaksid beebitooteid kasutama. Niisiis koostasime selle kohta ülevaate. Kas sina tead, mida peaksid kasutama ja millal? Ja kas kõik tooted tuleks kohe soetada? Sellest blogipostitusest leiad neile küsimustele vastused ning lisaks saad kasulikke soovitusi ja nõuandeid. Loe kohe edasi!

Nädal 1-4: Vastsündinu komplekt

Naha loomulik kaitsekiht vernix caseosa

Sündides katab su beebi nahka loomulik kaitsekiht, mida nimetatakse vernix caseosa’ks või rahvakeeli naha rasukihiks. Kas teadsid, et see rasukiht moodustub raseduse 20. nädalal? Mida hiljem su beebi sünnib, seda õhukesem on tema naha rasukiht. Rasukiht on hea, sest see kaitseb beebi nahka infektsioonide eest. Samuti aeglustab see beebi mahajahtumist. Sellepärast ärge peske seda esimestel vannitamistel kohe maha. Selle kaitsekihi säilitamiseks on Naïf töötanud välja mitu toodet, mis tagavad loomuliku nahahoolduse.

Seetõttu leiad sa kõik vajalikud tooted esimeseks 4 nädalaks Naïfi vastsündinu kompektist:

  • Pehme vanniõli – toitva ja niisutava koostisega vanniõli, mis aitab kaitsta beebi õrna nahka vee kuivatava mõju eest. Ideaalne kasutada esimeseks vanniskäikudeks.
  • Hooldav ja pehmendav beebiõli – mõnusalt kerge beebõli, mis sobib ideaalselt beebimassaaži tegemiseks. Naïfi beebiõli sisaldab ainult hoolikalt valitud looduslikke koostisosi, mis ei jäta beebi nahka rasvaseks.
  • Taastav mähkmekreem – paljude vanemate lemmikkreem beebi mähkmeärrituse ennetamiseks. Naïfi mähkmekreem sisaldab tsinki, mis aitab taastada ja kaitsta ärritunud nahka. Lisaks on tsingil ärritunud nahka jahutav toime.

Alates 1 nädalast: Naïf Starter Kit

Mitte kõiki tooteid ei hakata kasutama esimesel päeval pärast beebi sündi. Igal beebil ei ole ka juuksepahmakat ja seega pole vaja iga päev pead pesta. Seetõttu sisaldab Naïfi Starter Kit kõiki tooteid, mida sul esimese paari kuu jooksul vaja läheb.

  • Naïfi pesugeel– pehme pesugeel kasutamiseks duši all või vannitamisel.
  • Vanniõli beebidele − pehme vanniõli, mis lisab vanniveele piimja õlikihi (ilma libedaks muutmata) ja aitab säilitada naha loomulikku kaitsekihti.
  • Taastav mähkmekreem − mähkmekreem loodusliku tsinkoksiidiga, mis ravib ja jahutab nahka esimese mähkmelööbe tekkimisel.
  • Rasvane beebikreem – rasvane kreem kasutamiseks kogu kehal naha kuivuse ja ekseemi korral.
  • Hooldav ja pehmendav beebiõli − pehmendav beebiõli beebile massaaži tegemiseks ja (kuiva) naha igapäevaseks hoolduseks.
  • Niisutav kehapiim – kehaemulsioon naha igapäevaseks loomulikuks kaitseks.

Naïfi Starter Kit tuleb ilusas kinkekomplektis ning sisaldab kõiki vajalikke tooteid esimesteks elukuudeks.

Viis enimkasutatud beebitoodet alates kuuendast elukuust

Kuigi kõik Naïfi tooted on töötatud välja tundliku beebinaha jaoks, ei ole vastsündinul igat toodet vaja. Kui beebil ei ole juukseid, ei vaja ta beebišampooni ega juuksevett. Neid võib kasutada, aga ei pea. Samuti võib vahutav vannivesi olla vastsündinu jaoks liiast. Naïfi tootevalik on koostatud nii, et saad põhipaketile ise lisada vajalikke tooteid. Kas tahad teada, mis on teiste lapsevanemate lemmiktooted? Vaata viit lemmiktoodet allpool!

5 kõige populaarsemat beebitoodet:

Kõige sagedamini esitatavad küsimused beebide nahahoolduse kohta

On loogiline, et sul tekib seoses beebinaha hooldamisega küsimusi. Näiteks kui tihti tuleb beebi juukseid pesta? Ja mida teha, kui beebil on ekseem? Vastused kõige sagedamini esitatavatele küsimustele leiad siit.

Kui tihti peab pesema beebi juukseid?

Esimestel kuudel piisab, kui pesta beebi juukseid ainult veega. Vesi puhastab beebi juuksed ohutult. Kui juukseid tuleb juurde, võib hakata üks kord nädalas kasutama šampooni. Isegi kui beebil üldse juukseid ei ole, on hea kasutada Naïfi beebišampooni, sest see hooldab peanahka.

Kas on vaja spetsiaalset beebišampooni?

Kindlasti on vaja spetsiaalset beebišampooni, sest see on väiksema happesusega kui su enda šampoon. Kõikidele beebidele sobib pehme Naïfi beebišampoon, mis ei sisalda selliseid koostisaineid nagu PEG, SLS/SLES, fenoksüetanool, parabeenid ja mineraalõli. See muudab meie beebišampooni eriti pehmeks. Beebišampoon on dermatoloogiliselt testitud ja paneb juuksed hästi hoidma. Pealegi lõhnab see imeliselt ja selle vaht on silmadele valutu. Beebi särab!

Appi, mu beebil on ekseem!

Paljudel beebidel esineb ekseemi. Jälgi, et ekseemi avaldumise kohad oleksid pidevalt määritud looduslike õlide põhjal valmistatud kreemiga, näiteks Naïfi rasvase kreemiga. Väldi pikki vannitamisi soojas vees ja kasuta vanniõli, et nahk saaks kohe toidetud. Soovitus: jälgi, millise pesuvahendiga sa pesu pesed – tugevad lõhna- ja puhastusained võivad põhjustada ekseemi ägenemist. Ja väldi beebi naha otsest kokkupuudet villasest materjalist riietega.

Hm, mu lapse peanahk ketendab

See võib olla lihtsalt beebikõõm ega ole midagi tõsist, tegemist on vaid üleliigse rasuga. Rasu koguneb ja tekkida võib kollakas ketendus. Võid selle määrida sisse loodusliku beebiõliga ja seejärel eemaldada pehme kammiga.

Kuidas hooldada beebi kehanahka?

Alguses vannita beebit 2−3 korda nädalas. Käsi saad regulaarselt puhastada niisutatud pesukindaga. Kui beebil on tundlik nahk või ekseem, piisab alguses vannitamisest puhtas vees. Nädal hiljem võib hakata proovima vanniveele lisada väheses koguses pesugeeli või pehmet vanniõli. Naïfi tooted ei sisalda kemikaale ega nahka ärritavaid aineid.
Puhastage vannitamisel beebi voldid pepul, kaenlaalustes, sõrmede vahel ja kuklal ning ärge vannitage beebit kauem kui viis minutit.

Kasutatud allikad

https://naifcare.com/babyproducten-gebruik-wanneer/

Viimased postitused