Liigu sisu juurde

By Grete

 

 

Booming Bobi eeterlikud õlid on 100% puhtad ja lahjendamata. Taimi, millest õlisid toodetakse, kasvatatakse mahedalt Booming Bobi tootja Windermere farmis Lõuna-Aafrikas või ostetakse otse (ilma vahendajateta) muudelt EcoCert-sertifikaadiga kasvatajatelt. Sertifitseerimine tagab muuhulgas kemikaalivaba mulla ning vee ja loomastiku kaitse. Kõiki Booming Bobi eeterlikke õlisid katsetatakse hoolikalt ja nende keemilist koostist analüüsitakse, et tagada rahvusvahelisele standardile vastav kvaliteet. Välispakendid on valmistatud 100% taaskasutuspaberist, pudelid ja korgid on 100% taaskasutatavad.

Eeterlikud õlid on kontsentreeritud aromaatsed õlid, mis ekstraheeritakse eri taimeosadest, milles need puhtal kujul esinevad. Eeterlik õli on päritolutaime puhas essents, mis täidab taimes teatud looduslikku otstarvet: peletab kahjureid või meelitab tolmeldajaid. Sõna „eeterlik“ tähendab „lenduv“ ja iseloomustab õli aroomi, mis kergesti lendub ja õhus levib. Eeterlikel õlidel on palju kasutusalasid, kõige sagedamini kasutatakse neid aroomiteraapias, nahahoolduses ja puhastusvahendites.

Kus ja kuidas eeterlikke õlisid kasutada?

Eeterlikke õlisid segatakse muude õlidega või nahahooldus-, vanni- või massaažitoodetega. Nahahoolduse korral on eeterliku õli soovitatav sisaldus kuni 1–2% valmistootest. Aroomiteraapias võib kasutada suuremaid doose. 1 ml vastab umbes 20 tilgale. Pesupähkleid kasutades annab üks tilk eeterlikku õli puuvillkotis pesule eriti värske lõhna!

Eeterlike õlide doseerimine

Eeterlike õlide doseerimise soovitused on üldised ning seetõttu soovitame eeterlike õlide koguseid suurendada järk järgult. Toodetes, mis on maha pestavad, võid kasutada suuremaid koguseid kui nahale jäetavate toodete korral.

Doseerimine sõltub palju ka sellest, missugust eeterlikku õli kasutatakse, kuna eeterlikel õlidel on erinev biokeemiline strukutuur ja mõju nahale.

1 ml = keskmiselt 20 tilka.

Nahahoolduses: lahjenda 2:100 (2% valmistootest).

Näohoolduses: lahjendada 1:100 (1% valmistootest).

Parfüümi jaoks: lahjendada 20:100 (20% valmistootest).

Juuksehooldus: lahjendada 2:100 (2% valmistootest).

Auru tegemiseks: mitte rohkem kui 5 tilka suurde auruvanni.

Vanni tegemiseks: keskmiselt 10 tilka eelnevalt segatuna vees lahustuva tootega (näiteks mesi või vannisoolad).

NB! Ärge kasutage raseduse ajal ega imikutel. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Mitte kasutada seespidiselt ega lahjendamata otse nahal.

Retseptisoovitused

Pesuloputusvahend:
2 dl äädikat (24%)
5 dl vett
10–15 tilka eeterlikku õli

Laske vesi keema ja laske sellel täielikult maha jahtuda. Segage kõik koostisained klaaspudelis kokku ja hoidke segu toatemperatuuril. Lisage 2 sl pesumasina loputusvahendisahtlisse. Ärge unustage pudelit enne kasutamist korralikult loksutada, et eeterlik õli jaotuks ühtlaselt.

Rikkalik kehaõli
50 ml aprikoosiseemneõli
25 ml argaaniaõli
25 ml kibuvitsaseemneõli
10–20 tilka eeterlikku õli (võite kokku segada kolm lõhna, millest üks on tipunoot (rosmariin, piparmünt, lavendel, greip, eukalüpt, sidrunhein, sidrun, bergamott, apelsin), teine südamenoot (mänd, lavendel, nelk, fennel) ja kolmas põhinoot (rosmariin, nelk, kaneel, ingver, seedripuu).

Segage kõik koostisained klaaspudelis kokku, eelistatavalt tumedas pudelis, mis kaitseb segu valguse eest. Lisage alguses väiksem kogus eeterlikku õli; kui lõhn tundub liiga nõrk, lisage veel mõni tilk.

Putukatõrjepihus
2 dl vett
30 tilka eukalüpti eeterlikku õli
20 tilka sidrunheina eeterlikku õli
10 tilka seedri eeterlikku õli

Laske vesi keema ja laske sellel täielikult maha jahtuda. Kallake vesi pihusti või rulliga klaaspudelisse, lisage tilgakaupa eeterlikud õlid ja loksutage. Valmis kehal kasutamiseks! Loksutage pudelit enne iga kasutamist.

Kasutatud allikad

https://www.boomingbob.se/guide

Viimased postitused