Liigu sisu juurde

By Grete

Mida peab teadma beebi naha kohta?
Mida peab teadma beebi naha kohta?

Noorele emale või isale on kõik uus, põnev, maagiline. Beebi sünnib nii puhtana ja süütuna. Naïf soovib seda puhtust säilitada, pakkudes pehmet ja õrna nahahoolitsust ilma mittevajalike lisanditeta. Aga esmalt on vaja beebi naha kohta teada järgmist.

Beebi nahk – nii pehme ja puutumatu! Ja see lõhn! Võime beebi nahka imetleda päevade kaupa, selles on midagi maagilist. Kuid pea meeles, et beebi nahk on ka kõige õrnem, puhtam ja tundlikum nahk üldse. Seda nahka ei ole veel ükski päikesekiir puudutanud (ja hoidke seda nii!).

Vernix caseosa

Beebi nahk on seega tundlik. Emake Loodus on tark ja sellepärast toodab juba sinu keha selle puhta naha kaitseks „loomulikku kreemi“, kui beebi on su kõhus. Seda loomulikku kaitsekihti nimetatakse vernix caseosa. Seda on näha valge katuna beebi nahal pärast sündi. Kui laps on sündinud enneaegselt, on seda kattu rohkem. Kui laps sünnib õigel ajal, on seda tihti veel natuke näha. Ära seda kattu igal juhul ise eemalda! Lase sellel kaitsekihil naha sisse imbuda. Oota vähemalt 24 tundi! Sellepärast ära hakka ka beebit kohe vannitama. Seda soovi võiksid väljendada ka haiglas või inimesele, kes aitab su beebi eest hoolt kanda pärast sündi.

Nahahooldus

Ühel hetkel tahad aga oma last ikka vannitada. Kuna beebi nahk on nii haavatav, võid näiteks märgata haudumist, mis tekib nahale sattunud niiskuse tõttu (näiteks kokkupuutest sülje või väljaheitega). Sellepärast on hea beebit vannitada. Aga kuna nahk on nii õrn ning vesi ja seep ainult muudaksid selle kuivemaks, tuleb alustada vannitamist õrna vanniõliga. Seetõttu ongi Naïf loonud spetsiaalselt vastsündinutele mõeldud vanniõli, mis aitab nahka puhastada ja niisutada samaaegselt. 

Beebit ei ole tarvis vannitada iga päev

Igapäevane vannitamine ei ole tõesti vajalik. Võibolla tundub see sulle ebahügieeniline, kuid nii see ei ole. Kaks korda nädalas vannitada on täiesti piisav. Beebid nimelt ei lähe mustaks – nad ei higista ja nad ei mängi poris.

Miks me tahame kogu aeg beebit nuusutada?

Kui beebi on sündinud ja inimesed tulevad katsikule, siis ütlevad nad tihti, et „siin on beebi lõhn“. Kas see lõhn tuleb kasutatavatest toodetest või lõhnab beebi ise? Mis selle lõhnaga siis ikkagi on?

Võime jäädagi beebit nuusutama ja meil ei saa sellest lõhnast küllalt. Kõige parema meelega jääksimegi terveks päevaks vastsündinut nuusutama. See lõhn on natuke magus ja kuidagi eriline. See lõhn paneb meid beebit armastama. Tegelikult on see üldse kõige parem lõhn. Veelgi enam, paistab, et see lõhn aitab depressiooni vastu. Emake Loodus on selle kenasti ära korraldanud. Beebi lõhn tekitab ajus keemilise reaktsiooni, millel on sama mõju nagu depressiooniravimitel.

Kuna beebi lõhn on nii meeldiv, ei taha Naïf, et tema toote lõhn oleks tugevam. Seetõttu on Naïf tooted pehme allergeenivaba lõhnaga ja ei riku beebi head lõhna.

Kasutatud allikas

https://naifcare.com/dit-moet-je-weten-over-de-babyhuid/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused