Liigu sisu juurde

By Grete

 

 

Kui palju sina kasutad plastmaterjale? Naïf pöörab peale plastjäätmete eraldamise ja plasti kasutamise vähendamise tähelepanu ka tootmisele. Meil on häid uudiseid – looduslikest materjalidest valmistatud keskkonnasäästlik toode. See tähendab muidugi, et ka pakend on looduslikust materjalist. Seetõttu on Naïfi toodete tuubid valmistatud suhkruroo jääkidest. Oleme selle üle uhked. Whoop, we’re in a sugarcane tube!

Mis on bioplast?

Tavalist plasti valmistatakse naftast. Meie bioplastist tuubid on valmistatud etanoolist, mis on 100% saadud suhkruroost. See vähendab CO₂ õhkupaiskumist (süsiniku jalajälge) ja koormab seega keskkonda vähem. Näiteks toodab 50 ml Naïfi tuub 28 g vähem CO₂ kui tavaline plasttuub. 200 ml tuub vähendab CO₂ õhkupaiskamist 64 g võrra.

Suhkruroo tootmisel vabaneb palju jääke, mida saaks veel kasutada mitmel otstarbel, näiteks plasti tootmiseks. Sel juhul ei kasutata plasti tootmiseks fossiilseid kütuseid ega võeta selle jaoks maha metsa, sest jäägid töödeldakse ümber. Bioplasti saab muide valmistada ka maisist või kartulitest ja seda nimetatakse ka bioloogilise päritoluga plastiks.

Kas bioplast lahendab plastiprobleemi?

Tavalisel plastil on nimelt üks väga õnnetu omadus: see ei hävi (erinevalt bioplastist). Praegu võtab bioplasti lagunemine veel natukene aega, nimelt mitu kuud. Selle aja jooksul võib ikkagi juhtuda, et kala või kajakas sööb selle ära. Seda me ei taha. Sellepärast on oluline oma jäätmeid korralikult eraldada, et bioplast jääks ringlusesse ega satuks loodusesse. Seega tuleb see ladustada plastikonteinerisse. Praegu eraldatakse bioplast koos tavalise plastiga, kuna tehniliselt ei ole (veel) võimalik ümbertöödeldud plasti täiesti eraldi käidelda.

Hästi, mida ma veel bioplasti kohta peaksin teadma?

94% Naïfi toote tuubist on valmistatud bioplastist. Kasutatud tindi tõttu ei saa me öelda, et tuub on 100% bioplastist. Tuubi kork on siiski tavalisest plastist, kuna bioplast ei ole nii tugev. Jätkame uuendustega ja pingutame selle nimel, et tulevikus oleks meie toodete tuubid 100% bioplastist, mis tähendab, et nii tint kui kork oleksid taastuvenergia baasil toodetud.

Mida saaksid sina veel teha?

Seega, kuidas sinul plasti kasutamisega lood on? Kas juba pöörad oma plastitarbimisele tähelepanu? Et sind selle juures aidata, arendas Plastic Soup Foundation välja rakenduse Beat the Microbead. Sinu teadlikkuse parandamise kaudu töötab Plastic Soup Foundation selle nimel, et lõpetada plasti kasutamine meie igapäevaselt kasutatavates toodetes.

Kasutatud materjal

https://naifcare.com/en/blogs/articles/naif-tubes-vanaf-nu-van-bioplastic

Viimased postitused